Kalite Belgeleri

Kalitenin tesadüf olmadığı, daima mükemmele yönelmenin kalitenin devamlılığını sağladığı, güvenilirlik, estetik, servis, dayanıklılık ve performans öğelerinin kalitenin vazgeçilmez unsurları olduğu üretim ve satış politikalarını benimsemek, kalitenin tüm tüketicilere ekonomik olarak ulaşmasını mümkün kılmak 30 yıldır üretim yapan Starwood ‘un temel felsefesidir.

Her zaman daha iyisini yapmak, mümkün ve olmazın asla olmaz dünyasında yenilikler ve hizmet sunmak anlayışıyla sektörümüze daima öncü, yenilikçi bakış açıları kazandıran Starwood, orman endüstrisi ve levha sektörüne her gün daha güçlü adımlarla ilerlemektedir.

Yonga levha, MDF, melaminli levha, boyalı levha ve emprenye edilmiş dekor kağıdı üretimin de kaliteli, son teknoloji cihazlarla donatılmış laboratuvarları kullanarak, üretimin tüm evrelerinde kontroller sağlanmaktadır. Starwood, sistematik bir şekilde hedeflere ulaşmakta ve müşterileri memnuniyetini öne çıkararan modern, kaliteli ve ekonomik ürünleri üretmektedir. Bu anlamda ürün kalite belgeleri ve Kalite yönetim sistemi ISO 9001 ilkelerinden ödün vermeksizin çalışmaktadır. Kaliteden asla taviz vermeden her zaman yeniliklere açık olmak ve her noktada sürekli iyileştirme, sınırsız eğitim olanaklarıyla mükemmel olanı üretmeyi temel felsefesi olarak kabul etmektedir.

Sektörümüze uygun ulusal ve uluslararası standartlara, mevzuatlara uygun işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerini alarak ailelerin emaneti olan çalışanların daha sağlıklı ve emniyetli çalışmalarını ortaya koyabilmeleri ve hedeflenen kalitede ürün elde etmeyi kolaylaştıracak OHSAS 18001 iş sağlığı ve iş güvenliği yönetim sistemini eksiksiz uygulamaktadır.

Çevreye sonsuz saygı sloganıyla ISO 14001 Çevre yönetim sistemi ilkeleri doğrultusunda şirketin her noktasında olduğu gibi yakın çevresini de düşünerek tesislere bir adet sulu elektrostatik filtre ile 4 adet elektrostatik filtre yerleştirilmiştir. Starwood dünyada ulaşılan son teknoloji imkanlarından faydalanarak sağlıklı ve çevreyi asla tahrip etmeyen üretim yöntemlerini benimsemektedir. Ayrıca bacalar da yer alan, internet ortamında anlık takip edilebilen on-line emisyon ölçüm sistemlerine de ciddi yatırımlar yaparak hedeflerine ulaştığını matematiksel olarak da kanıtlamaktadır.

Levha tüketen sektörün temel sorunu olan atık levha ve benzeri malzemelerinin bertarafının zorunlu olduğu ülkemizde özellikle mobilya sektörüne özel hizmet sunarak, atıkları kaynağından ücretsiz toplayarak, tesislerde geri kazanılarak mobilya üreticilerine büyük bir kolaylık sağlamaktadır ve üreticiyi büyük masraflardan korumaktadır.

Benzer çalışmaları ahşap ambalaj atıkları ve tehlikesiz ahşap atıkları konusunda da gerçekleştiren şirket geri kazanımın önemini öne çıkaran sektör öncüsüdür.

Enerjinin en önemli noktalardan biri olduğu dünyamızda, enerjinin verimli kullanılması, fosil yakıtlarının kullanımının minimize edilmesi, elektrik enerjisinin optimum kullanılması yönünde Starwood yıllarca ciddi çalışmalar yapmakta ve her gün daha iyi noktalara ulaşmaktadır.

Kömür ve benzeri yakıtların kullanımının 1997 yılından beri tamamen sıfırlandığı tesislerde doğalgaz kullanımı da minimize edilmiştir. Ağırlıklı bio yakıtlara yönelerek hem çevre kirliliği minimize edilmiş hem de ekonomik olarak ülkemizin dış kaynaklı yakıtlardan bağımsız hale gelmesi için sektöre öncülük ederek tüm yatırımlarını gerçekleştirmiştir. Özellikle üretimde kullanılmakta olan odunun tamamının kabuğunu soyarak ürün kalitesini iyileştirmenin yanı sıra büyük bir bio yakıt elde etmiş ve dışa bağımlılığı şirket olarak minimize etmiştir.

Üretimdeki bazı sistemlerde ortaya çıkan sıcak gazları atmosfere göndermeden yanma havası olarak kullanarak hem zararlı maddelerinden arındırmakta hem de enerji olarak geri kazandırmaktadır.

Elektrik enerjisini verimli kullanımını optimize etmeye yönelik dünyaca ünlü kuruluşlara enerji etüt çalışmaları yaptırılmış ve Starwood ’a yakışan başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Tüm bu çabalar ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi altında toplanarak belgelendirmiştir.

Elektronik ortamda çalışmanın vazgeçilmez yöntemler arasında yer aldığı günümüzde Starwood bu yöndeki gerekli eğitim, yatırım ve belgelendirme çalışmaları sonlandırmış ve ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gereklerini yerine getirerek tüm elektronik bilgilerin sağlıklı korunma sistemini belgelendirmiştir. Bu özellikle dış ticaret ve gümrükleme çalışmalarında önemli kolaylıklar sağlanmaktadır.

Verimli çalışmanın müşteri memnuniyeti olmadan yürütülemeyeceğinin bilincinde olan Starwood, daima müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlamıştır. Bu çalışmalarının neticesinde ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ilkeleri tüm çalışanlar tarafından benimsenmiştir. Bu çalışmalarını belgelendirmiş sektörün tek firmasıdır.

Başarının tüm çalışanların bir ekip ruhu ile hareket etmesinin yanı sıra ilçe, bölge ve ülke ruhuyla bütünleşmeyi önemseyen Starwood, her platformda ciddi destekler sağlamakta, birçok sosyal sorumluluk projesine imzayı atmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Tüm bu faaliyetleri Sosyal Sorumluluk Standardı SA 8000 gereklilikleri doğrultusunda belgelendirmiş ve yürütmektedir.

Sürdürülebilir ormancılığın sektörün temel taşı olduğunu kuruluşundan beri bilincinde olan Starwood bu doğrultuda büyük çabalar sarf etmiştir. Bu çabaları belgelendirerek FSC® belgesine sahip olan sektörün ilk firmalarından biridir. Sürdürülebilir ormancılık ve iyi işletilmiş, zarara uğratılmamış ormanlardan elde edilen ham madde ile müşterini memnun edecek ürünleri ortaya çıkarmaktadır.

Kuzey Amerika’da başlayıp dünyaya hızla yayılan serbest formaldehit minimizasyonu ilkesinden yola çıkarak yapılan çalışmalar sonucu mevcut E-1 standart değerlerinin çok altında E-0 değerlerinde ince milim MDF üretimi gerçekleştirilmiş ve bu değerler CARB/EPA sertifikası ile belgelendirilmiştir.

Tüm ürünlerimiz ilgili TSE ve Avrupa Birliği EN standartlarına uygun değerlerde üretildiği belgelendirilmiştir:

Yonga levhalar TS EN 312

MDF TS EN 622-5

Melamin Kaplı levhalarımız TS EN 14322