• Hakkımızda
  • Misyon - Vizyon

Hakkımızda

Starwood Hakkında

4 nesildir orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Yıldız Ailesi’nin şirketlerinden biri olan Starwood, her geçen yıl büyüyen üretim kapasitesi ve yeni yatırımlarıyla Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri arasında yer almaktadır.

Türkiye’de tek çatı altında en yüksek hacimde levha üretimi yapan şirket, 3 adet yonga levha üretim hattında günde 4.000 m³ yonga levha, 2 adet MDF üretim hattında günde 2.000 m³ MDF üretimi de gerçekleştirmektedir. Özellikle 1,5 mm’den 8 mm’ye kadar ince MDF üretiminde uzmanlaşmıştır. İnegöl’de 350.000 m² kapalı alan olmak üzere toplam 700.000 m² üretim yapan Starwood, 12 adet melamin presi ve Gürcistan’daki tesisinde var olan melamin presi ile 183 cm ve 210 cm enlerinde olmak üzere 50.000 levha/gün üretim kapasitesine sahiptir.

5 adet emprenye hattı ile 600.000 m²/gün hem kendi üretimin ihtiyacını karşılamakta hem de fason hizmet vermekte olan Starwoood kağıt emprenyelemede, yonga levha ve MDF üretiminde kullandığı reçine ve tutkalı da kendi tesislerinde üretmektedir. 450.000 m²/gün kapasiteye sahip baskı-boya üretim hattıyla kalınlıkları 1.5mm den 22 mm ye kadar olan levhalar 35 farklı desen ve renkte boyanabilmektedir. Ayrıca müşteriye özel her türlü rengin boya baskısı yapılabilmektedir.

Doğa dostu yapısı ve temiz hava kalitesi bilinciyle tüm üretim hatlarında pres gazları için emiş sistemlerine, yonga levha tesisleri için elektrostatik filtre / toz seperatörlerine sahip olan Starwood yaşadığı çevreye saygılı üretim gerçekleştirmektedir. E1 kalitesinde, kanserojen madde içermeyen Starwood ürünlerinin tümü ulusal ve uluslararası kalite standartları ile ilgili sertifikalara sahiptir.

Misyon-Vizyon

Misyonumuz

Dünyada orman endüstri sektöründeki gelişmeleri takip ederek, ülkemiz ormanlarına zarar vermeksizin; insan sağlığına zararsız, çevreye saygılı, kaliteli ve modern desenlerden oluşan ürünleri üreterek tüketicilerin beğenisine sunmak.

Vizyonumuz

Ülke insanımızın yaşam kalitesini yükselten, sağlıklı ve sorunsuz ürünleri kullanıma sunmak.