1

SULTAN AHMET CAMİİ

Ecdat Yadigarı, Dünya Mirası, Sultan Ahmet’e Birlikte Sahip Çıkıyoruz.

Starwood olarak bir büyük görevi daha üstlenmenin mutluluğunu ve gurunu sizler ile birlikte yaşıyoruz.

Tarihimizin en güzide eserlerinden biri olan dünya mirası Sultan Ahmet Camii yapılışından 400 yıl sonra torunlarımız için Starwood sponsorluğunda restore edilecek.

Sultanahmet Camii’nin Koruma ve Restorasyon Çalışmalarını başlatan imzaların atıldığı törende, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Bakanlıkça atanan yüklenici firmalar ve nihayetinde Starwood adına Mehmet Yıldız hazır bulundular.

Yaklaşık 4 yıl sürmesi planlanan restorasyon kapsamında caminin üst kurşun örtüsü sökülerek yenilenecek. Cami genelinde cephe temizliği yapılacak, iç ve dışındaki taş ve mermer kaplamalarının raspa, sağlamlaştırma ve ıslah çalışmaları gerçekleştirilecek, minareler restore edilecek, çinilerin konservasyonu yapılacak. Ahşap ve sıva yüzeylerinde bulunan mevcut kalemişleri raspa edilecek, özgün kalemişleri temizlenecek ve ihya edilecek. Revaklı avluda özgün sıvalar sağlamlaştırılacak. Cami içi döşeme kaplamaları tamir edilecek ayrıca iç avludaki mermer döşemelerin, sütunların, cami bünyesindeki ahşap kündekarilerin kapsamlı konservasyonları yapılacak. Gerekli görülmesi durumunda güçlendirme çalışmalarının da yapılacağı restorasyon kapsamında, klasik lokmalı demir parmaklıklar tamir edilecek, dış avluda çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek ve tuvaletler yenilenecek.

İnşallah Starwood’a nasip olan bu güzel görevi sizlerin duaları ile tamamlayacak ve bu eseri gelecek nesillere birlikte aktaracağız.

1

I’M DESIGN
Sektörümüzün gelişmesi ve ilerlemesi için mobilya firmalarının tasarım değerine sahip ürünler üretmesi gerektiğinin bilinci ile Starwood tasarıma ve tasarımcıya olan desteğine tüm gücü ile devam ediyor.
Starwood Ana sponsorluğunda gerçekleştirilen workshop çalışmaları ve gala yemekleri ile tasarım öğrencileri ulusal ve uluslararası birçok ünlü tasarımcı ve eğitmen ile bir araya gelme, en önemlisi mobilya sektörü ile tanışma imkânı yakaladı.
Bu tasarım etkinliğini bir görev edinen Starwood yıllardır eğitime verdiği desteği bu alanda da devam ettirerek tasarımın sektörümüz için önemini vurgulamaya devam edecektir.

1

KAN, ORGAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI
Kan bağışı Starwood da artık ritüel haline gelmiştir.
Bursa Kızılay ‘ı ile on yıldır ortak yürütülen, sene de 2 kere düzenlenen kan bağışı organizasyonları ile bugüne dek yaklaşık 1500 ünite kan bağışı ve hatırı sayılır organ ve kök hücre bağışı sağlanmıştır.
Bursa Kızılay’ı sürekli kan bağışında bulunan Starwood personelini ve buna destek sağlayan firmayı plaket ile onurlandırmıştır.

1

STARWOOD ÇALIŞANLARI DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ
Starwood Çalışanları Dayanışma ve Kültür Derneği 2018 yılında manevi değerlere saygı, kamu hizmetlerine katkı ve çalışanların dayanışmasını pekiştirmek amacı ile kuruldu. Starwood çalışanlarının, sivil toplumun sağlıktan eğitime, insan haklarından sürdürülebilir kalkınmaya, çevreden doğal afetlere kadar çok geniş bir alanda fark yaratabileceğine olan inançları ve toplum yararını en üst düzeyde tutan prensipleri ile çalışan dernek, temel olarak eğitim, kültür ve spor alanlarında çalışmalar yapıyor.
Halk oyunları çalışmalarından, müzik kurslarına, kültürel gezilerden spor müsabakalarına kadar birçok etkinlik düzenleyen dernek çalışanlar arasında iş dışında hoşça vakit geçirip sosyal ve sportif aktiviteler yaparak aralarındaki sevgi, saygı, kardeşlik ve takımdaşlık ruhunu da ön plana çıkartmayı hedefliyor.