Haberler

Ana Sayfa / Kurumsal / Haberler
Geleceğin Liderleri 2019-05-03

GELECEĞİN LİDERLERİ Emine Örnek Okulları ve Mind Up Eğitim, Starwood A.Ş sponsorluğunda bir ilke imza atarak Okul - Sanayi iş birliği ile "Geleceğin Liderlerini" yetiştiriyor. Emine Örnek Okulları Lise öğrencileri 9. Sınıf itibariyle aldıkları Bireysel Gelişim ve Liderlik Eğitimlerini, Starwood Orman Ürünleri A.Ş. çatısı altında Starwood Akademi'de tamamladılar ve uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalarını aldılar. Mind Up Eğitim Kurucusu Zafer Polat Koyuncu'dan Liderlik eğitimi alan öğrenciler, Konuk eğitmen Can Arslan'ın sunumuyla Erp sistemleri ve SAP konularında da eğitim aldılar. Fabrika ziyareti ile yeni üretim bölümlerini gezen öğrenciler üretim süreçleri ve sanayi hakkında da bilgi sahibi olarak programı tamamladılar.

DAHA İYİ HİZMET İÇİN YATIRIMLARA DEVAM EDİYORUZ... 2018-07-20

Starwood sektörümüze daha iyi hizmet verebilmek adına yatırımlarına devam ediyor.

Dieffenbacher şirketi ile anlaşması imzalanan yıllık 460.000 m3 kapasiteli yonga levha üretim hattı tesisinin 2019 yazında İnegöl'de faaliyete geçmesi planlanmaktadır. 

Dieffenbacher’ın Eppingen’deki genel merkezinde gerçekleşen sözleşme imza töreninde Starwood Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yıldız Dieffenbacher’den bir tesis sipariş etme kararını vermesindeki en önemli nedenin fabrika ziyaretleri sırasında kendilerine tanıtılan dünyanın en ileri yonga levha şekillendirme ve presleme teknolojisi olduğunu belirtti. Starwood, yeni üretim hattı tesisini ağırlıklı olarak 6–8 mm kalınlığındaki ince levhaları üretmek için kullanmayı planlamaktadır.

Ek silindir ekranlı optimize edilmiş şekillendiricileri ve verimli sürekli baskı sistemleri için bir CPS + içeren 4 kafalı şekillendirme istasyonu olan yeni tesis ile Starwood sektörümüz için çok daha kaliteli levha üretimini hedeflemektedir.

Tesiste tutkal hazırlama ve dozlama, pres egzoz sistemi ve tesisin tüm otomasyonu, kalite kontrol sistemlerini de içeren bir tutkallama sistemi yer almaktadır. Ayrıca tamamı mevcut altyapıya entegre edilecek olan işlenmemiş levha taşıma sistemi, otomatik levha depolama sistemi ve zımparalama hattının da anlaşması imzalanmıştır.


Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet YILMAZ Fabrikamızı ziyaret etti. 2018-01-04

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Dr. İsmet YILMAZ Beyefendi yönetim kurulu başkanımız Sayın Mehmet YILDIZ Bey’i makamında ziyaret ettiler.

 Açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızın gerçekleştirdiği Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi’nde incelemelerde bulunan Sayın Bakanımız bu eserin ortaya çıkmasına vesile olan  Mehmet Beye bir kez daha teşekkürlerini iletti.

 Sayın Bakanımız ziyaret sırasında külliyede yürütülen eğitim çalışmaları ve projeler hakkında Mehmet Bey’e bilgi verdi. Mehmet  Bey ‘de Sayın Bakanımıza sponsorluğunu firmamızın üstlendiği Sultan Ahmet Camii Restorasyon Projesi hakkında geniş bilgi verdi. Ayrıca Mescidi Aksa’da Bir Cuma sloganı ile yola çıktığımız ve her hafta gerçekleştirdiğimiz Kudüs ziyaretleri hakkında bakanımız bilgilendirildi.

 Bursa Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK, Bursa Milletvekili Sayın Hüseyin ŞAHİN, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur AKTAŞ, İnegöl Kaymakamı Sayın Ali AKÇA, Garnizon Komutan Vekili Binbaşı Uğur BAŞ , Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Sabahattin DÜLGER, İnegöl Emniyet Müdürü İlhami ARAALİ ve İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Fatih BİLİCAN da ziyarette bakanımıza eşlik ettiler. 


İNEGÖL İÇİN TEMİZ HAVA PROTOKOLÜ 2017-12-06

İlçemizde mobilya atıklarının yakılması kaynaklı hava kirliliğini önlemek amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnegöl Kaymakamlığı, İnegöl Belediyesi, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası, İnegöl Organize Sanayi Bölgesi ve Starwood Orman Ürünleri San. A.Ş. arasında imzalanan ve süresi dolan protokol, 3 yıllığına yeniden imzalandı.

Özellikle kış aylarında İnegöl ilçesinde hava kirliliğinin sınır değerler üzerine çıkmasında en önemli etken mobilya atıklarının yakılması olurken, protokol kapsamında ücretsiz olarak Ulusal Atık Taşıma Formu ile toplanacak olan mobilya atıkları Starwood Orman Ürünleri San. A.Ş tesislerinde çevreye zarar vermeden bertaraf edilecek.

Hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline getirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, özellikle kış aylarında İnegöl’ün en önemli sorunu olan hava kirliliğinin önlenmesi için de çalışmalara devam ediyor. İnegöl’de kış aylarında yapılan denetimlerde, hava kirliliğinin en önemli nedenlerinden birinin mobilya sektöründe kullanılan atık malzemelerin kontrolsüz şekilde yakılarak imha edilmesi ve bu malzemelerin konutlarda yakıt olarak kullanılması olduğu tespit edilmişti. İlçede yaşanan hava kirliliğinin çözümü noktasında harekete geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı iki yıl önce, konunun taraflarıyla birlikte mobilya atıklarının çevre kirliliği oluşturmayacak şekilde bertarafına yönelik protokol imzalamıştı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnegöl Kaymakamlığı, İnegöl Belediyesi, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası, İnegöl Organize Sanayi Bölgesi ve Starwood Orman Ürünleri San. A.Ş. İnegöl Şubesi arasında imzalanan protokol, süresinin dolması nedeniyle 3 yıllık olarak yeniden imzalandı.

Denetimler artacak

 Üç yıl geçerli olacak protokol kapsamında, ahşap işleme ve mobilya sektöründen kaynaklanan ve Starwood Orman Ürünleri San. A.Ş. İnegöl Şubesi izin belgesi kapsamında bulunan atıklar, artık İnegöl Belediyesi tarafından toplanmayacak. Bu atıklar, ilgili mevzuat gereği ayrı olarak biriktirilerek Starwood Orman Ürünleri San. A.Ş. İnegöl Şubesi’ne bedelsiz olarak teslim edilecek. Firma da atıkları lisanslı araçlarla bedelsiz olarak toplayarak, kendi tesislerinde çevreye zarar vermeden bertaraf edecek. İlçedeki hava kirliliğinin en aza indirilmesi hedefiyle hazırlanan protokol kapsamında, atıklarını ilgili firmaya vermeyip, kontrolsüz olarak imha eden veya atıkları konutlarda yakıt olarak kullananlara ise para cezası uygulanacak. Bu kapsamında özellikle kış aylarında mobilya atıklarından kaynaklanan kirliliğe yol açan kişi ve kurumlara yönelik denetimler de artırılacak.

Kaynak: SüperKanalTV


Sultan Ahmet Camii Restorasyonu 2017-07-07

Ecdat Yadigarı, Dünya Mirası, Sultan Ahmet’e Birlikte Sahip Çıkıyoruz.

Starwood olarak bir büyük görevi daha üstlenmenin mutluluğunu ve gurunu sizler ile birlikte yaşıyoruz. 

Tarihimizin en güzide eserlerinden biri olan dünya mirası Sultan Ahmet Camii yapılışından 400 yıl sonra torunlarımız için Starwood sponsorluğunda restore edilecek.

Sultanahmet Camii'nin Koruma ve Restorasyon Çalışmalarını başlatan imzaların atıldığı törende, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Bakanlıkça atanan yüklenici firmalar ve nihayetinde Starwood adına Mehmet Yıldız hazır bulundular.

Yaklaşık 4 yıl sürmesi planlanan restorasyon kapsamında caminin üst kurşun örtüsü sökülerek yenilenecek. Cami genelinde cephe temizliği yapılacak, iç ve dışındaki taş ve mermer kaplamalarının raspa, sağlamlaştırma ve ıslah çalışmaları gerçekleştirilecek, minareler restore edilecek, çinilerin konservasyonu yapılacak. Ahşap ve sıva yüzeylerinde bulunan mevcut kalemişleri raspa edilecek, özgün kalemişleri temizlenecek ve ihya edilecek. Revaklı avluda özgün sıvalar sağlamlaştırılacak. Cami içi döşeme kaplamaları tamir edilecek ayrıca iç avludaki mermer döşemelerin, sütunların, cami bünyesindeki ahşap kündekarilerin kapsamlı konservasyonları yapılacak. Gerekli görülmesi durumunda güçlendirme çalışmalarının da yapılacağı restorasyon kapsamında, klasik lokmalı demir parmaklıklar tamir edilecek, dış avluda çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek ve tuvaletler yenilenecek.

İnşallah bizlere nasip olan bu güzel görevi sizlerin duaları ile tamamlayacak ve bu eseri gelecek nesillere birlikte aktaracağız.


TEDx BURSA 2017-03-15

‘’Hayatı Yavaşlat’’ konulu TEDxBURSA Starwood Akademi sponsorluğunda Bursa ‘da gerçekleştirildi.

I'm Design 2017 2017-02-23

Starwood ana sponsorluğunda 28 Şubat-4 Mart 2017 tarihleri arasında 3.sü gerçekleşen I’M DESİGN tasarım etkinliği kapsamında 13 üniversiteden 40 öğrenciyi 4 gün süre ile fabrikamızda misafir ettik.

Milano Domus Akademi’den Emmanuel Ruffo ve Özyeğin Üniversitesinden Işıl Oygür İlhan yürütücülüğünde gerçekleşen workshop sonunda tasarım öğrencilerinin mobilya tasarımı ve levha ile ilk kez tanışmaları sağlandı. 

4 Mart cumartesi günü Merinos AKKM’de Tasarım Her Dili Konuşur başlı...ğı altında gün boyu devam eden sunumlar da Salvatore Figliuzzi, Ayşegül Yavuz, Fahrettin Özlen, Alessandra Baldereschi, Natalia Rota Nodari, Emmanuel Ruffo, Gamze Güven, Hüseyin Yıldız, Ercan Ata, Mustafa Aydın çoğunluğunu tasarım öğrencilerinin oluşturduğu kalabalık bir dinleyici kitlesi ile buluşma imkanı yakaladı.

Sektörümüzün gelişmesi ve ilerlemesi için mobilya firmalarının tasarım değerine sahip ürünler üretmesi gerektiğinin bilinci ile Starwood olarak tasarıma ve tasarımcıya olan desteğimize tüm gücümüz ile devam ediyoruz…


H.Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi Açılışı 2016-10-23

H. Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi'nin resmi açılışı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşmiştir. Tüm milletimize hayırlı olmasını dileriz.

İMOS 2016-04-18

İMOS yönetimi, mobilya sektörünün gelişimine katkılarından dolayı Sn. Hüseyin Yıldız'a derneğin ilk onursal üyelik belgesini takdim etmişlerdir.

Tüm İMOS yönetimine teşekkürlerimizi sunarız.


MDF 2016-04-09

9 Nisan 2016 Cumartesi günü yeni MDF hattımızdan ilk levhanın üretimini gerçekleştirdik. Tüm müşterilerimize ve sektörümüze hayırlı olmasını dileriz.


I'm Design 2016 2016-03-22

Starwood’un ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi gerçekleşen “i’m Design” etkinliği gerçekleştirildi. Ünlü tasarımcılardan teorik ve uygulamaya dönük eğitim alan 32 öğrencinin dizayn ettiği 8 farklı masanın birleşmesi ile oluşan “İnegöl Sofrası” çalıştayı başarıyla tamamlandı.

22/26 Mart tarihleri arasında iki aşamadan etkinlik kapsamında ilk olarak 4 gün boyunca, ODTÜ, İTÜ, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Bilecik ...Şeyh Edebali Üniversitesi, Kayseri Melikşah Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi’nden 32 öğrenci İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim görevlileri Yrd. Doç. Dr. Can Özcan, Ertan Demirkıran ve Stefano Pugliese nezaretinde ‘İnegöl Sofrası’ temalı workshop çalışmasını fabrikamızda gerçekleştirdi. Ayrıca I’m Design’da workshoptan seminerlere, söyleşilerden üretim bandı ziyaretlerine varıncaya kadar birçok aktivite de yapıldı.

26 Mart cumartesi günü ise hem bu ortaya çıkan “İnegöl Mobilya Sofrası”nın sunumu yapıldı hem de söyleşiler düzenlendi. Gerçekleştirilen seminerlerde alanlarının başarılı temsilcileri olan yerli ve yabancı pek çok isim katılımcılarla buluştu ve tasarım üzerine fikirler konuşuldu.

Hollandalı tasarımcı Eelko Moorer yine Hollanda’dan ahşap tasarımcısı Albert Chapel, İnegöl’ün yetiştirdiği önemli mobilya tasarımcılarından Fahrettin Özlen ve Impress firmasının tasarımcısı Burak Erbek katılımcılara sunumlarını gerçekleştirdi. 

Günün sonunda düzenlenen gala yemeğinde ise Türkiye’nin en büyük tasarım ofislerinden olan Autoban 212 firmasının tasarım direktörü Kerim Özkan ve Dünya Endüstriyel Tasarımcılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Er söyleşi gerçekleştirdiler.


Tedx Nilüfer 2016-03-16

Tedx Nilüfer Starwood Akademi sponsorluğunda Bursa'da gerçekleştirildi.

I'm Design 2015 2015-03-22

Starwood ana sponsorluğunda gerçekleşecek ATÖLYE İNEGÖL ‘ün açılış törenine tüm müşterilerimizi bekleriz.