Blog

Starwood Temiz Hava Sahası

Gün geçtikçe artan teknolojik gelişmeler ve yeni üretim alanları, ekonomik ve sosyolojik açıdan insanlığı farklı boyutlara taşıdı. Tüm bu gelişmeler insanlığa yeni olanaklar sağlarken bir takım çevre sorunlarının da oluşmasına neden oldu. 21 yüzyıl bu nedenle teknolojik gelişmelerin yanı sıra çevre bilincinin de yükseldiği zamanlar oldu. İnsan yaşamında, gün geçtikçe önemi artan ve yaşam standardını yüksek tutan en önemli etkenlerden biri de her an soluduğumuz hava. Hava, insan ve diğer canlılar için yaşamsal öneme sahip. Atmosferdeki hava tabakasının kalınlığı 150 km.

Bunun sadece 12 km’si canlıların yaşamasına elverişlidir. Hacim olarak yüzde 78,09 azot, yüzde 20,95 oksijen, yüzde 0,93 argon ve yüzde 0,03 karbondioksit bulunan havada, çok küçük oranlarda diğer gazlar da bulunuyor. İnsanların, çeşitli nedenlerle yaptıkları üretim ve tüketim etkinlikleri sırasında ortaya çıkan atıklarla hava tabakası kirlenerek, yeryüzündeki canlı yaşamını olumsuz yönde etkiledi. Günümüzde çevre yönetim sistemleri ile bu sorunların çözümü için çalışılıyor.

YASAL DEĞERİN ON KAT ALTINDA EMİSYON

Biz çevreye duyduğumuz sonsuz saygı ve yuvamızın dünya olduğunun bilinci ile üretirken tüketmemeyi ilke edindik. Üretimimizin her aşamasında çevre etkilerini hesaplıyoruz. Elektrostatik filtrelerimiz de bu ilkemize hizmet eden en önemli yatırımlarımızdan. Tesislerimizde bir adet sulu elektrostatik filtre ve dört adet elektrostatik filtre ile üretim yapıyoruz.

2010 da faaliyete başlayan sulu elektrostatik filtre (WESP) dünyada bu konuda üretilen son teknoloji ürünü. Onu o kadar seviyoruz ki, Starwood çocuklarından birinin ismini verdik: Elif.

Elif yaklaşık 420.000 m³/saat hava temizleme kapasitesinde ve temizlediği havanın içerisindeki partikül miktarı 15 mg/m³ altında. Bu rakam, uluslararası yasal sınır değeri olan 150 mg/m³ değeriyle karşılaştırıldığında, standartların 10 kat altında bir değer ile hava emisyonu sağladığı görülüyor.

Emisyon, yakıt ve benzerlerinin yakılmasıyla; sentez, ayrışma, buharlaşma ve benzeri işlemlerle; maddelerin yığılması, ayrılması, taşınması ve diğer mekanik işlemler sonucu bir tesisten atmosfere yayılan hava kirleticileri olarak tanımlanıyor. Bacalarımızdan internet ortamında anlık takip edilebilen online emisyon ölçüm sistemlerimizden aldığımız sonuçlar bizi çok mutlu ediyor. Aldığımız her sonuçla Elif’i daha da çok seviyoruz.

Herkes için sürdürülebilir bir geleceği güvence altına almak, ekosistemlerin bozulmasını önleyerek, dünyamıza zarar verecek süreçleri durdurmak ve iyileşmeyi sağlamak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için çalışıyoruz.

DECORS

PRODUCTS

ETİKETLER

AHŞAP

ATIK

COVİD 19

DOKULA

ENDÜSTRİYEL

ENDÜSTRİYEL TASARIM

GERİ DÖNÜŞÜM

HİJYEN

ISIL ENERJİ

KARANTİNA

KARBON AYAKİZİ

MASKE

MEKAN VE ÜRÜN TASARIMI

MESAFE

MOBİLYA TASARIM

ORMAN

ORMAN BAKIM

ORMAN VARLIĞI

ORMAN ÜRÜNLERİ

RENKLER

STARWOOD

TASARIM

ÇEVRE

İNEGÖL

SIFIR ATIK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *