I’m Design 2020

Starwood Orman Ürünleri A.Ş.nin ana sponsoru olduğu, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen ve I’m Design tasarım etkinliği yerli ve yabancı tasarımcıları, mobilya sektörünün temsilcilerini ve tasarım öğrencilerini bir kez daha buluşturdu.2-7 Mart 2020 tarihlerinde organize edilen I’m Design, atölye çalışmaları ile başladı. 18 üniversitenin endüstriyel tasarım ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerinden 53 öğrencinin katıldığı Starwood fabrikasında gerçekleşen atölye çalışmalarını bu yıl Şule Koç ve Eyüp Atalay yönetti. Mekânı bölmek konulu atölye çalışmasında parçadan bütüne giderek, farklı işlevlerde ürünler tasarlandı.

6 Mart tarihinde Ece Yalım’ın gerçekleştirdiği tasarım ve renk ilişkisinin irdelendiği atölye çalışması ile de renk konusu farklı bir bakış ile yeniden ele alındı.
I’m Design etkinliği kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleşen arama konferansı ile 2030 yılında İnegöl ve Mobilya konusu 6 farklı başlık altında üniversite ve STK ların katılımı ile ele alındı.
“Tasarım Her Dili Konuşur” ana temasıyla düzenlenen I’m Design 7 Mart tarihinde İnegöl’de gerçekleşen söyleşilerin olduğu bölüm ile tamamlandı.
Tasarımda Hindistan Yaklaşımı başlıklı oturumda Hardık Gandhı ve Kedar Naık, Tasarıma Bakış ile Sascha Kostros, Zamanlar ve Cinsiyetler Ötesinde Tasarım oturumunda ise Özlem Yalım ve Şule Koç dinleyiciler ile tecrübelerini paylaştılar.
İlham Veren Örnek Çalışmalar başlığı altında Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi projelerini katılımcılar ile buluşturdu.
Starwood, mobilya sektörünün gelişmesi, ülkemizin bir dünya markası olması yolunun tasarımdan geçtiği bilinci ile ülkemizdeki tasarım yetisinin gelişmesine yönelik çalışmalara önümüzdeki yıllarda da bütün gücü ile destek vereceğini belirtti.
I’m Design tüm katılımcıların, tasarım yolculuğunda İnegöl durağında bir kez daha buluşma dilekleri ile noktalandı.