المدونة

Yaz evleri kapılarını açtı

Kapıları, pencereleri açıldı, dip köşe temizlendi, kış aylarının kasveti süpürüldü, varsa minik tamirat işleri yapıldı ve yaz evleri yaşamaya başladı. Üstelik bu yıllarda yazlık evler daha da kıymetlilerimiz haline geldi. Hafiflemiş bile olsa Covid 19’un alışkanlıklarımızı değiştiren kuralları, sosyalleşme şekillerimizi değiştirdiğinden yazlık evler, tatillerin bir numaralı adresleri.

Yaz evleri beden, zihin ve ruh üçlemesini dinlendirmemiz, doğaya biraz daha yakın olabilmemiz için kapılarını açtı. İşler, mecburiyetler ve şehirlerin stresli yaşam temposundan kendimizi çekip çıkarabildiğimiz nadide alanlardan biri olan yazlık evlerimizin dekorasyonunu buna göre yapmak ve doğru dokuları kullanmak bu nedenle çok önemli.

Yaz evlerinde fazlalıklardan arındırılmış kurgular oluşturmak, sakin renk paletleri seçmek ve deniz havasını ve doğayı eve taşımak gerek. Rafine formlar, ‘az çoktur’ felsefesini yansıtan tasarımlar, pastel tonların ve açık renklerin egemenliğindeki bir renk paleti, çizgili desenler ve cam dokular tercih ederek mekanınızda sessiz ve sakin kurgular yaratabilirsiniz.

Homes With Soul kitabında Orly Robinzon yaz evlerimizde harika bir yaz için ipuçları veriyor:

“Yazlık evinizi doğadan ilham alarak döşemenizi öneririm. Bahçeye ve açık hava alanlarına açılan geniş pencere, kapılar, sakin ve samimi bir yatak odası ile banyo, yazlık eve ruh katan önemli unsurlardır. Pamuklu, ipek veya doğal malzemelerden üretilmiş yatak örtüleri, hafif uçuşan perdeler, deniz kabukları, mumlar ve loş romantik aydınlatmalar evinizin başrol oyuncuları olsun. İyi yemek, iyi arkadaşları da yazlık evinize dahil ettiğinizde her şey tamamdır.” 

ديكورات

منتجات

ETİKETLER

AHŞAP

ATIK

COVİD 19

DOKULA

ENDÜSTRİYEL

ENDÜSTRİYEL TASARIM

GERİ DÖNÜŞÜM

HİJYEN

ISIL ENERJİ

KARANTİNA

KARBON AYAKİZİ

MASKE

MEKAN VE ÜRÜN TASARIMI

MESAFE

MOBİLYA TASARIM

ORMAN

ORMAN BAKIM

ORMAN VARLIĞI

ORMAN ÜRÜNLERİ

RENKLER

ستاروود

TASARIM

ÇEVRE

İNEGÖL

SIFIR ATIK

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *