STARWOOD'UN HEDEFİNDE VERİMLİLİĞİ ESAS ALAN BÜYÜME POLİTİKASI İLE İLERLEMEK VAR. (EKOHABER - 22/28 KASIM 2011)

Ahşap sektörünün önde gelen markası Starwood, rotasını daha verimli ve rekabetçi olmaya çevirdi.Böylece daha çok büyümek yerine daha kıvrak olmayı hedefleyen Starwood’un odağında büyük değil hızlı balık olmak var.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.


STARWOOD VANLILARA ELİNİ UZATTI


Mobilya yan sanayi ve aksesuarları sektöründe faaliyet gösteren Starwood Orman Ürünleri Sanayi A.Ş. Van depreminde zor durumda kalan afetzedelerin yaralarını sarmak için Kızılay’a 100 bin TL tutarında yardımda bulundu.

Starwood Orman Ürünleri Sanayi A.Ş., Van'da meydana gelen depremde afetzedelerin yaralarının sarılması ve ihtiyaçlarının giderilebilmesi amacı ile Türk Kızılayı’na 100 bin TL tutarında yardım gerçekleştirdi. Van’ın içinde bulunduğu bu zorlu günlerde acısını en içten duygularla paylaştıklarını ifade eden firma yetkilileri, Kızılay'a yapılan yardımlarla birlikte deprem yaralarının en iyi şekilde sarılacağına inandıklarını dile getirdi.

 STARWOOD ARGE ÇALIŞMALARIYLA DA SEKTÖRE ÖRNEK OLUYOR.


Starwood MDF tesisinde, MDF tutkallama da %15 oranın da tasarruf sağlayan ECORESINATOR sistemi Alman Siempelkamp firması mühendisleriyle birlikte devreye alındı.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.


BURSA EKONOMİST SÖYLEŞİ – VİZYONUNU KÖKLERİNDEN ALAN ŞİRKET: STARWOOD ( HÜSEYİN YILDIZ )

Starwood bir asrı aşkın sektör geçmişine sahip.Ahşap-Ağaç İşleri sektöründe Türkiye’nin ilk 3 firmasından biri. 2008 krizinde tedbir olarak yatırımlarını kıstıklarını söyleyen Starwood’ un dördüncü kuşak yöneticisi Hüseyin Yıldız, “ Kriz dönemlerinde yatırımlarını tümünü iptal etmek yerine bir bölümünü hayata geçirdik. Halen şirketimizde 800 kişi çalışıyor. Biz bütün vizyonumuzu dedemizden ve babaannemizden aldık” diyor.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.


STARWOOD'UN BU YILKİ HEDEFİ %30 BÜYÜME ( HÜSEYİN YILDIZ)


Türkiye’de tek çatı altında en yüksek hacimde yonga levha üretimi yapan sanayi kuruluşu Starwood, bu yıl yüzde 30 büyüme hedefliyor.Kuruluş öyküsü 1800’lü yıllara dayanan Starwood Orman Ürünleri Sanayi, dördüncü nesil yöneticileriyle faaliyetlerine devam ediyor. Firma günde 3 bin 300 metreküp yonga levha üretimi, 750 metreküp MDF ve yedi adet melamin basım hattı ile 25 bin plaka melaminli yonga levha üretimi gerçekleştiriyor.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.

STARWOOD' TA GELECEĞİN ŞİRKETLERİNDEN  ( MODSİYAD BAŞKANI - MUSTAFA YEDİKARDEŞ )


En çok ihracat yapan ilk 1000 firma arasında yeralan Starwood ve Çilek Mobilya’nın yollarına devam ettiğini hatırlatan MODSİAD Başkanı Mustafa Yedikardeş ‘gururluyuz’ dedi. “Mobilya’ nın başkenti” imajı için yeni projeler ürettiklerini söyledi. Mobilya sektörünün her geçen gün ileri gittiğini ve mobilya devi İtalya’ya ihracat yapar hale geldiğini dile getiren Yedikardeş “ Bursa birçok alanda olduğu gibi mobilya sektöründe adını tescillemiş bir il”

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.
2011 Mobilya Renkleri Şekilleniyor


2011 mobilyasında kullanılacak renk ve desenler İnegöl'de Yıldız Entegre, Yıldız Sunta MDF ve Starwood'un birlikte düzenledikleri bir organizasyonda masaya yatırıldı. Türkiye'nin dört bir yanından İnegöl'e gelen tasarımcı, imalatçı ve mobilya üreticileri sergilenen örnekler arasında değerlendirmelerini yaparken, oluşturulacak renk ve desen kartelası bu tercihlerle belirlenecek.
İnegöl Türk mobilya dünyası açısından önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Hera Tesisleri'nde düzenlenen etkinlikte Almanya'dan üç büyük kağıt firmasının tasarımcılarının çalıştığı örnekler Türkiye'nin dört bir yanından gelen 1000'e yakın tasarımcı, imalatçı ve mobilya üreticisi tarafından incelendi. Yeni renk ve dekorların uygulama örnekleriyle yer bulduğu Yıldız Entegre, Yıldız Sunta MDF ve Starwood'un birlikte düzenledikleri organizasyon büyük ilgi görürken, katılımcıların tercihleri doğrultusunda analiz edilerek belirlenecek renk ve desenlerin kenar bantları ile birlikte İMOB Fuarı öncesinde piyasaya sunulması, böylelikle 2011 mobilyasının bu kartelaya göre şekillenmesi amaçlanıyor. Sektörün üç büyük üreticisi Yıldız Entegre, Yıldız Sunta MDF ve Starwood, kullanıcıların fikrini de alarak yeni renk kartelasının oluşturulmasını hedefleyen bu etkinlikle katılımcılardan tam not aldı. Renk ve desenler belirlendikten sonra kenar bantları da Lignadekor tarafından aynı anda piyasaya sürülecek.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.
Starwood’dan Doğa Dostu Dev Yatırım


İnegöl'ün dünyaya açılan kapısı Starwood A.Ş, her şeye rağmen temiz bir çevre politikasını dev yatırımıyla sürdürdü. İnegöl OSB'de üretim yapan Starwood A.Ş., tesislerine 6 milyon avro değerinde elektronik filtre taktırdı.
Starwood A.Ş.bünyesinde kurulan ve 30 Haziran'da faaliyete başlayan sulu elektrostatik filtre (WESP) dünyada bu konuda üretilen son teknoloji ürünü olarak tanımlanıyor. Alınan bilgiye göre filtre, yaklaşık 420 bin m3/saat hava temizleme kapasitesinde ve temizlediği havanın içerisindeki partikül miktarı 15 mg/m3 altında. Bu rakam, uluslararası yasal sınır değeri olan 150 mg/m3 değeriyle karşılaştırıldığında, ortaya çıkan sonuç, standartların 10 kat altında bir değer ile hava emisyonu sağlandığı yönünde.ÖZ KAYNAKLAR KULLANILDI

Proses içerisinde kullandığı suyu de tekrar temizleterek değerlendiren bu sistemin bir katkısı da su kullanımını minimize ederek israfın önüne geçmesi. Starwood A.Ş.'nin her şeye rağmen temiz bir çevre politikası ürünü olan filtre sistemi yatırımının “hiçbir yasal zorunluluk olmadan” gerçekleştiği vurgulanıyor. Starwood A.Ş.'nin bacalarından 6 yıldır uluslararası çevre standartlarında gaz salınırken, hiçbir zorunluluk olmamasına rağmen bu yatırımın yapıldı. Tamamen öz kaynakların ve ticari kredilerin kullanıldığı, 6 milyon avro değerindeki bu yatırımın örnek olmasını dileyen Starwood, aynı hassasiyeti tüm kuruluşlardan bekliyor.Starwood Çalışanlarından Kan Bağışı

Starwood Orman Ürünleri A.Ş. çalışanları, Kızılay'a kan bağışında bulundu. Orman ürünleri sektöründe Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından biri olan Starwood Orman Ürünleri A.Ş. sosyal sorumluluk konusunda da gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çekiyor. Starwood A.Ş. çalışanları, birkaç ay arayla Kızılay’a kan bağışında bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde yine fabrikada düzenlenen kampanyada Kızılay’a yaklaşık 50 çalışan kan bağışı yaptı. Starwood A.Ş. yetkilileri, kanın insan hayatı için çok önemli olduğuna dikkat çekerken, insanların kaza ya da hastalık anlarında kan gerektiğinde değil, her zaman bu farkındalık içinde olmalarını istediler. Yapılan açıklamada kan bağışı kampanyalarının önümüzdeki aylarda da süreceği vurgulandı.